Kovové obruby – jejich nespornou předností je nízká hmotnost vzhledem k jejich velikosti. Mohou být totiž velmi tenké, pevnost kovu je mnohem vyšší než u plastu a tím pádem lze z lehkých slitin zhotovit ultralevé modely. Vyrábí se z hypoalergenních druhů kovů, nikdy nejde o čistý oxidující hliník nebo konstrukční ocel. Mezi brýlemi jsou vrcholem elegance a nosí je zejména lidé pracující ve společnosti na vyšších pozicích – manažeři, ředitelé, vedoucí pracovišť apod.
Plastové celkové obroučky – osvědčená klasika, která tu byla vždy, již od prvopočátku. Zajímavé je, jak se trend těchto typů obrub vyvíjí. Většina těch současných se totiž nápadně podobá módě před padesáti lety. Ještě koncem osmdesátých let bylo nemyslitelné, abyste v něčem takovém vyšli na ulici, tehdy se nosily výhradně tenké kovové pásky kolem skel. Výhodou těchto typů je dominance – profilují tvář podle potřeby a při jejich vhodné kombinaci k tvaru obličeje z nich vytvoříte dokonalý módní prvek.
Poloviční obruba – většinou jde o brýle s horním obroučkem a zespodu pouze se sklem, tímto způsobem se velice účelně podtrhne tvář u čtvercového a trojúhelníkového obličeje, navíc působí mimořádně esteticky. Některé odvážné modely mají obrouček naopak ve spodní části, poutají tím na sebe pozornost, což je poněkud neobvyklé a rozhodně nevšední.
Bez rámečku– jsou nejméně nápadné ve snaze nepříliš měnit tvář a její výraz. Jsou velice populární mezi obchodníky, právníky a podobnými profesemi, vytváří totiž první dojem decentní elegance, čistoty a smyslu pro pořádek. Nejkvalitnější výrobky se prodávají zhotovené z titanových slitin, titan je kov velmi lehký a zároveň tvrdý a pevný. Z titanu se mimochodem vyrábí i stabilizátory minometných střel, lopatky turbín, draky letadel, kosmické lodi, některé díly spotřebního zboží a sportovních potřeb.